Zapraszamy na zielone szkoły

Ostoja Dziejów dla Dzieci to czas zabawy i nauki

spędzony w ramach Zielonej Szkoły lub Wycieczek Jednodniowych

Staramy się aby nasze zajęcia były ciekawe i wnosiły nową wiedzę łatwo przyswajalną przez dzieci.

W trakcie pobytu w Ostoi Dziejów proponujemy:

zielone szkoły podpłomyki

1.Warsztaty z życia pradawnego człowieka

  (cena 28pln/osoba/min grupa 20 osób)

czyli od ziarenka do bochenka –  blok dla dużych i małych – obejmuje poszukiwanie ziaren zbóż na polu, żarnowanie, zagniatanie ciasta i pieczenie podpłomyków; strzelanie z łuku, chodzenie po kładach oraz rozpalenie ogniska przy którym nasze pociechy upieką sobie kiełbaski (zakupione we własnym zakresie). W czasie pobytu dzieci zostaną podzielone na grupy, w których będą rywalizowały; głównie rozwiązując zagadki tematyczne. Poznamy też nasze zwierzęta i postaramy się aby nie pozostały głodne i niedopieszczone czyli będziemy karmić i głaskać. Mnóstwo zabaw ruchowych i logicznych.

Czas trwania około 4godzin.

zielone szkoły ognisko

 

2.Rozpoznawanie tropów zwierząt

 

Ten blok jest dla dzieci odpornych na śnieg i chłonnych wiedzy. Prowadzimy go w zimie gdzie połączony z ogniskiem i szukaniem skarbu daje dzieciom niezapomniane wrażenia. Wymogiem jest pokrywa śnieżna.

Czas trwania około 4 godzin.

SONY DSC

3. Wyplatanie koszy oraz innych przedmiotów

Pójdziemy do lasu i nad mokradła; nazbieramy witek a potem będziemy pleść różności i śpiewać piosenki. Zrobimy konkurs na najładniejszy przedmiot, który zostanie zaprezentowany podczas inscenizacji przygotowanej przez dzieci.

wyploty z wikliny zielone szkoly

4. Lepienie z gliny czyli od wykopu do wypału

Poszukamy gliny i dowiemy się skąd ona pochodzi i kto jako pierwszy zauważył jej właściwości. Przygotujemy ją do pracy i zaczniemy lepić co nam tylko wpadnie do głowy.

zielone szkoły z ceramiką

5.Rozpoznawanie zbóż i roślin – zielniki

Czyli co w lesie i trawie rośnie; co można zjeść a czego należy unikać; co leczy, a co szkodzi. Jakie są rodzaje zbóż i co można z nich „zrobić”.

Wśród roślin są również magiczne okazy…….

SONY DSC

6.Oporządzanie koni, baranów oraz Karmienie ptactwa domowego – (atrakcją dla dzieci jest również uśpienie kury) – czyli prace gospodarskie.

SONY DSC

7.Wycieczki duże i małe:

Życie dzikich zwierząt na wolności ( jelenie, sarny, bobry, kuny, wilki, wydry, ) – tego „zajęcia” wystarczyłoby na kilka dni ale z wiadomych przyczyn będziemy musieli się ograniczyć :)

Las w dzień oraz wieczorem – niezapomniane przeżycie dla dzieci wśród nieznanych odgłosów – często pojawia nam się Duch tutejszych terenów….

kajaki dla dzieci

oraz wiele innych atrakcji (gry i zabawy). Możecie codzienne rozpalić ognisko, zorganizować dyskoteki oraz jazdę na rowerach (grupy po 6 osób); jednocześnie wieczorem możemy posłuchać tutejszych legend i opowieści.

Koszt pobytu uzależniony jest od wyboru programu i jest zawsze potwierdzany umową. Możecie nas znaleźć na portalu www.szkolnictwo.pl 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI ATRAKCJAMI

ORAZ DO ODWIEDZENIA NASZEJ 

GALERII ZDJĘĆ

 

Comments are closed.

 
 
ooBdoo PLAZOO