Rada na przeziębienie

Rada na przeziębienie nie jest jedna :)

Przez wiele setek lat ludzie korzystali z dobrodziejstw natury i wiedzy znachorów oraz szeptunek. Najczęściej ludzi dotykały zwykłe przeziębienia, które nieleczone powodowały wiele powikłań. Wiemy, iż najczęściej przeziębienie łapie nas w czasie jesiennych chłodów, pluchy czy różnicy temperatur. Ze statystyk wynika, iż najwięcej notujemy przeziębień i gryp w lutym.

Wynika to z faktu złego odżywiania (za mało warzyw i owoców no bo przecież zima), źle zahartowanego organizmu (przegrzanie pomieszczeń) czy braku spacerów na wolnym powietrzu.

Co zrobić gdy czujemy PIERWSZE objawy przeziębienia (kichanie, łaskotanie w nosie, gorąco, zimno czyli dreszcze)? Otóż w pierwszej kolejności szykujcie dwie miski, jedną z ciepłą a drugą z zimną wodą. Na przemian zanurzajcie w nich stopy, zaczynając od gorącej. Nie zapomnijcie dodać soli! W międzyczasie niech ktoś zaparzy Wam herbaty z własnym sokiem malinowym.

Przy początkach (i nie tylko) bólu gardła płuczcie je wodą z solą (na szklankę wody 1 łyżka soli). Zażyjcie zakiszonych nasion nasturcji (przepis wkrótce), tak po trzy ziarenka co trzy godziny. I gwarantuję, że pozbędziecie się przeziębienia już rano.

Ale co zrobić gdy czujemy pierwsze objawy w pracy lub na urlopie? Wtedy trzeba sięgnąć do współczesnej medycyny i po pierwsze:

*zażyć witaminę C – kupić najlepiej rozpuszczalną 1000 mg i jedną tabletkę rozpuścić w szklance ciepłej (a nie takiej wrzącej) wody. Wypić od razu! Za trzy godziny jeśli objawy nie mijają czynność powtórzyć. Gdy dotrzecie do domu lub do miejsca z możliwością gotowania to proponuję rewelacyjny wręcz środek: IMBIR. Wrzućcie suszony lub świeży imbir do piwa, wody czy herbaty (w garnku oczywiście). Postawcie wszystko na wolnym ogniu dodając jeszcze soku malinowego i po 3 minutach od wrzenia zdejmijcie. Potem jak najbardziej gorące wypijcie!

Przy postępującym przeziębieniu stosujcie:

Napary

Wywary

Soki

Z jakich warzyw i owoców? O tym wkrótce

 
 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
 
 
ooBdoo PLAZOO